image1
منوی اصلی
جستجو


اطلاعيه ها : ايجاد و راه اندازی بانک اطلاعات مديريت حوادث و سوانح شهر تهران
فرستنده heler-rayaneh در تاريخ ۱۳:۳۰:۰۰ شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۶ (5134 بار خوانده شده)

با درخواست جمعيت هلال احمر استان تهران مبنی بر راه اندازی سامانه مديريت حوادث و سوانح شهر تهران ، شرکت هلر رايانه به عنوان مجری طرح از سوی اين سازمان برگزيده شد.


این سامانه که مراحل آغازين توليد خود را از اواسط مرداد 86 آغاز نموده، به منظور دسترسی به اطلاعات لازم برای مدیریت بهینه عملیات امدادی در هنگام بروز حوادث و سوانح در شهر تهران، پياده سازی خواهد گرديد .

مهندس هانيه منصوری مدير فنی اين پروژه با بيان مطالب فوق اظهار داشت :
اين سامانه قادر خواهد بود اطلاعات نقاط اسکان اضطراری و اطلاعات اماکن 36 گانه امدادی نظير بیمارستانها ، درمانگاهها ، کلانتری ها و ... را مدیریت نموده و با استفاده از روش های متنوع جستجو، اطلاعات مورد نیاز را بازیابی نمايد.

وی همچنين مدت انجام پروژه را چهار ماه پیش بینی کرده و اواسط مهرماه سال جاری را زمان تحويل نسخه پروتوتايپ به کارفرما اعلام نمود. مهندس منصوری روند سريع پيشرفت پروژه را نتيجه همکاری 8 ساله شرکت هلر رايانه با جمعيت هلال احمر و توليد چندين نرم افزار کاربردی برای اين جمعیت دانست.

از ويژگيهای مهم اين سامانه می توان به مواردی همچون آدرس يابي، مکانيابي و مشخص نمودن موقعيت اماکن امدادی روي نقشه و جستجوي بهترين مسير رسيدن از يک مکان به مکان ديگر اشاره نمود.

این سامانه، مسئولین امداد جمعیت هلال احمر استان تهران را قادر می سازد تا در صورت بروز سوانح و حوادث، به اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه امکانات امدادی، نحوه دسترسی به نقطه یا نقاط آسیب دیده، مکانهای اسکان اضطراری نزدیک به محل حادثه، و سایر اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت حادثه، با سرعت و در یک محیط نقشه ای، دسترسی پیدا کنند.

پیش بینی می شود که با استقرار و راه اندازی این سامانه، عملکرد امدادی جمعیت هلال احمر استان تهران، به نحو چشمگیری، ارتقا یابد.
گفتنی است که این سامانه را می توان به سادگی، برای جمعیت های هلال احمر سایر استان ها و شهرهای کشور نیز، آماده سازی کرد.

ارتباط با مدير پروژه : mansouri@heler-rayaneh.com

صفحه مناسب چاپ برای دوستتون بفرستید از این خبر یک pdf بساز
بی شک دیدگاه هر کس نشانه تفکر اوست , ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم